Ceylan Ölmez 2000 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında piyanoyla başladı. 2011’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Aslı Çivicioğlu ile keman eğitimine başladı. MSGSÜ Genç Orkestra ve MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi.

2019’da Türk Eğitim Vakfı’nın Üstün Başarı Sanat Bursu’nu almaya hak kazandı.

2017, 2018 ve 2019 yıllarında Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası seçmelerini kazanarak Prag’daki Dvorak Konser Salonu ve

Smetana Konser Salonu, Berlin Konzerthaus, Varşova Filarmoni, Verona Teatro Filarmonico gibi yurtdışındaki önemli salonlarda konserler verdi.

Keman eğitimi süresince Misha Nodelman, Andrej Bielow, Luke David, Bernhard Hartog, Florence Malgiore, Emilio Percan, Nicolas Dautricourt, Marco Misciagna, Tanja Becker-Bender, Latica Honda-Rosenberg, Lea Hausmann, Önder Baloğlu ve Diego Masutti’nin ustalık sınıflarına aktif katılımda bulundu.

2022 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’ndan okul birinciliği ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu.

Cemal Reşit Rey Genç Oda Orkestrası ikinci keman grup şefidir. Tekfen Filarmoni Orkestrası, Camerata Saygun Oda Orkestrası ve İstanbul Oda Orkestrası’nın keman grubu üyesidir.

2023 Şubat ayında Hochschule für Musik Freiburg’un yüksek lisans giriş sınavlarında başarılı olmuş, 2022/23 yaz dönemi itibarıyla eğitimine Almanya’nın Freiburg şehrinde devam etme hakkı kazanmıştır.

Yukarı