Gökçe Akkoyunlu 2004’te Antalya’da doğdu. 2015’te Akdeniz Üniversitesi, Antalya Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazandı ve sınav kurulu tarafından kontrbas dalına seçilerek eğitimine Burak Karcı’nın sınıfında başladı. 2022’de Burak Karcı’nın sınıfında Antalya Devlet Konservatuvarı lisesinden ikincilikle mezun oldu.

2017’de Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Festivali ve Akademisinde Onur Özkaya’nın ustalık sınıfını tamamladı ve Prof. Mehmet Yasemin şefliğinde Festival Çocuk Orkestrası konserinde çaldı. 2019’da Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde Fora Baltacıgil’in ustalık sınıfına katıldı ve kapanış konserinde yer aldı. Koronavirüs pandemisi zamanında Phobe Russell’ın çevrimiçi ustalık sınıfına katıldı. Garry Karr’ın kurucusu olduğu Uluslararası Kontrbas Topluluğu’nun başlattığı genç kontrbasçılar için “Practice–a Thon” çalışmalarına dahil oldu. Ocak 2022’de Prof. Esra Gül’ün kurduğu Kontrbas Akademisi’nin çevrimiçi ustalık sınıfına katılmaya başladı. 3 Haziran 2022’de Kontrbas Akademisi Yaz çalışmalarına katıldı ve Akademi Kontrbas Orkestrası içinde İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde konserler verdi. Eylül 2021’de başlayarak iki yıl Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Antalya’da kontrbas grup şefi olarak çalışmalara ve konserlere katıldı. 23 Nisan 2022’de Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın Antalya Senfoni Orkestrası ile birlikte yaptığı konserde kontrbas grup şefi olarak çaldı. 27 Temmuz–13 Ağustos 2022’de Bundesjugendorchester (BJO) Almanya yaz konser turnesine kabul edildi ve orkestrayla iki konserde (Berlin Konzerthaus ve Stolpe An Der Peene’de) çaldı. 2022’de Latin Amerikan Kontrbas Müzisyenleri Topluluğu tarafından düzenlenen Christine Hoock çevrimiçi ustalık sınıfına seçilen üç müzisyenden biri oldu.

Lisans eğitimini yurtdışında okumaya karar vermesiyle repertuvar çalışmalarına başladı. Başvurduğu tüm okulların birinci aşamalarını başarıyla geçti ve ikinci aşamaya, yüz yüze enstrüman ve müzik teorisi sınavlarına çağrıldı. Kontrbas eğitmeni Zsolt Fejévári tarafından Budapeşte Liszt Academy of Music Üniversitesi’nde okumaya davet edildi. Avusturya, Universität der Künste Graz ve Almanya, Universität der Künste Berlin Üniversitelerinde ikinci aşamaya çağrıldı. Hollanda’da Konservatorium Maastricht ve Konservatorium van Amsterdam’da lisans eğitimi okumaya kabul edildi; Finlandiya’da Sibelius Akademie’de 5,5 yıllık birleşik lisans-yüksek lisans programına kabul aldı. Avusturya, Salzburg Universität Mozarteum’da Prof. Christine Hoock’un kontrbas enstrüman sınavından geçti. Şu anda Almanya’daki Folkwang Universität der Künste’de Niek de Groot ile eğitimini sürdürüyor.

Yukarı