Gizem Güllü 2001 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 2007 yılında, Devlet Çoksesli Çocuk Korosu’nda, Ahter Destan ile başladı. 5 yıl bu koroda korist olarak görev aldı. Aynı yıl, Nuriye Arıkan ile piyano ve solfej derslerine başladı.

2012 yılında, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin giriş sınavlarına girdi ve bu okulda tam burs ile okumaya hak kazandı. Aynı yıl, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarına girdi ve keman bölümüne kabul edildi. Eğitimine, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Ceylan Kabakçı’nın keman öğrencisi olarak başlama kararı aldı. 2016 yılında, Muhammedjan Turdiev ile keman çalışmalarına başladı ve 2019 yılına kadar eğitimine Muhammedjan Turdiev ve Ceylan Kabakçı’nın öğrencisi olarak devam etti. Bu sürede Igor Tkatchouk, Adilhoca Aziz, Bahar Kutay, Mincho Minchev, Lutsia Ibragimova, Itzhak Rashkovsky, Mario Hossen ve Joanna Kurkowicz gibi birçok önemli ismin ustalık sınıflarına katıldı.

Lise eğitimi süresince, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile birçok konser verdi. 2019 yılında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası’nın seçmelerinde başkemancı seçildi ve bir dönem boyunca bu pozisyonda çaldı.

2019 yılında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Finlandiya, Turku University of Applied Sciences’ın lisans giriş sınavına girdi ve lisans eğitimine Alexander Vinnitski’nin keman öğrencisi olarak bu okulda devam etti. Okuldaki üçüncü yılında, eğitimine viyola öğrencisi olarak devam etme kararı aldı ve viyola anasanat dalına geçiş yapmaya hak kazandı. Şu anda eğitimine, aynı okulda, Harri Sippel’in viyola sınıfında devam ediyor. Eylül 2022’de, Finlandiya’nın Oulu şehrinde düzenlenen Oulu Viyola Yarışması’na girdi. Yarışma kapsamında, jüri üyeleri Jouko Mansnerus, Yuval Gotlibovich, Anna-Kreetta Gribajcevic, Lars Anders Tomter ve Diemut Poppen ile düzenlenen ustalık sınıflarına katıldı.

Finlandiya’daki lisans eğitimi boyunca birçok solo konser, oda müziği ve orkestra konserleri verdi. Aynı zamanda, enstrüman eğitimine ek olarak aldığı pedagoji eğitimi sayesinde, pedagojik açıdan kendisini geliştirme fırsatı buldu. Birçok öğrenciye keman ve viyola dersleri verdi. Güllü, Turku University of Applied Sciences’da lisans eğitimine dördüncü sınıf öğrencisi olarak devam ediyor.

Yukarı