Defne Erdem 4 Aralık 2006’da İstanbul’da dünyaya geldi. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarında farkedilen piyanist, 6 yaşında piyano derslerine başladı. 8 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’ne kabul edildi. İlk orkestrayla konserini 12 yaşındayken, Ender Sakpınar yönetimindeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile verdi. Aynı yıl Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Genç Orkestra ile solist olarak çaldı.

2017’den itibaren İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Milano ve Münih’te düzenlenen Uluslararası Piyano Yarışmalarında dereceler aldı. Uluslararası alanda başarılı birçok piyanist ve akademisyenle özel olarak çalışma imkânı buldu ve ustalık sınıflarına katıldı.

Uluslararası Kapadokya Müzik Festivali, Antalya Piyano Festivali Genç Yetenekler Programı, Süleyman Saba Kültür Merkezi, KMK Sanat Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda All Saints Kilisesi, Üç Horan Kilisesi ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde, Almanya’da ise Köln, Düren ve Achen'da konserler ve resitaller verdi.

İstanbul Filarmoni Derneği konserleri kapsamında, 2022/23 sezonunda resital vermek üzere seçildi. Çalışmalarını 2022’den itibaren Almanya'da Münster Müzik Üniversitesi’nde Prof. Heribert Koch ile de sürdüren genç sanatçı, İstanbul'da Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda Doç. Özgür Tuncer ile piyano eğitimine devam ediyor.

Yukarı